Термін "резильєнтність" походить від латинського слова "resilire", що означає "відскакувати", "повертатися до форми". У психології резильєнтність означає здатність людини успішно впоратися з стресом, труднощами, негативними подіями або навіть травматичними ситуаціями і повертатися до стану психологічного добробуту та функціонування.
Резильєнтність - це динамічний процес, і навички розвиваються та змінюються протягом життя людини. Ваші зусилля щодо розвитку резильєнтності обов'язково матимуть накопичувальний ефект і відіб'ються на всіх сферах вашого життя.
ОСНОВНІ РИСИ ВИСОКОЇ РЕЗИЛЬЄНТНОСТІ:
Адаптивність: Вони легко адаптуються до змінних умов навколишнього середовища і швидко реагують на нові ситуації.
Оптимізм: Резильєнтні люди мають позитивний погляд на життя, довіряють у свої сили і вірять у можливість позитивних результатів.
Здатність до пробачення: Вони вміють пробачати себе та інших за помилки, що допомагає їм перейти через травматичні події та відновитися.
Соціальна підтримка: Резильєнтні особи знають, коли звернутися за допомогою, і мають підтримку оточуючих, що допомагає їм зберігати психологічну стійкість.
Здатність знаходити позитивні аспекти: Вони вміють бачити позитивне в навколишніх подіях і відчувають вдячність за те, що мають.
Цілеспрямованість: Резильєнтні особи мають чіткі цілі та плани, як досягти успіху, і вони впевнені у своїх можливостях.
Емоційна контрольованість: Вони вміють ефективно керувати своїми емоціями, не допускаючи їм заволодіти своїм життям.
Резильєнтність може проявлятися у різних аспектах нашого життя